Jonáš Karásek


Režisér, grafický designer a art director. Narodil sa a žije v Bratislave. Po štúdiu úžitkového výtvarníctva vyštudoval VŠVU, oddelenie priemyselného designu. Ako grafický designer a art director pôsobil v reklamných spoločnostiach vo Viedni (Chocolate Multimedia Production), v Sydney (Mcmann&Tate) a v Bratislave (Wiktor Leo Burnett).

Momentálne pracuje ako režisér a kreatívny riaditeľ štúdia GunPowder. Je tvorcom desiatok oceňovaných reklám, ktorým prepožičal svoj osobitý štýl založený na príťažlivom vizuáli a dynamickom filmovom strihu. Spolupracoval so značkami ako OMV, Galéria Belveder, Marlboro, RedBull, Johnnie Walker, Orange, Alfa Romeo, Dobrý anjel či Viva Musica Festival.

Je víťazom súťaže Áčko za najlepší videoklip (pre Janu Kirschner), finalistom súťaže Billboard roka a The Global Awards New York 08, držiteľom ceny Filip – Ocenenie za osobný prínos do slovenskej kreativity a víťazom mnohých Zlatých klincov za najlepšiu slovenskú reklamu roka. Popri tom je tvorcom videoklipov a krátkych hraných filmov. Film Kandidát je jeho režijným celovečerným hraným debutom, zároveň "zrežíroval" aj videoklip k titulnej filmovej skladbe od Veca.

Jonáš Karásek imdb Jonáš Karásek csfd

Jonáš Karásek oblíbené filmy

68 KANDIDÁT
KANDIDÁT
2013
72 Moje povstanie.sk
Moje povstanie.sk
2014
37 DOGG
DOGG
2017

2019Amnestiefilm

2018The Swanfilm

2017DOGGfilm

2014Moje povstanie.skTV film

2013Kandidátfilm


Aktualizace osobnostního profilu Jonáš Karásek: 6.2. 2019 20:10

Sitemap